ייעוץ סביבתי

חברת סוטוק הנדסה סביבתית היא חברת ייעוץ סביבתי המספקת עבור לקוחותיה מניפה רחבה של שירותים בתחומי הרגולציה, ניהול פרויקטים ושפכים תעשייתיים. בעמוד זה תוכלו לקרוא על שירותי הייעוץ הסביבתי שחברתנו מספקת. לחברתנו ניסיון מקצועי רב בתהליך הליווי והתאמות בעבודה מול הרשויות ובמיזמים שונים.

בין לקוחותינו נמנים מפעלים ממגוון תחומים, כגון תעשייה פטרוכימית, מתקני טיפול בשפכים תעשייתיים, מפעלי דטרגנטים, אחסנה ועוד.

 

1.היתר ייצוא פסולת - הנפקת היתרי ייצוא למגוון פסולות מסוכנות

ייצוא של פסולת לחו"ל היא תופעה בה מפעלים בארץ מייצאים את הפסולות שלהם עבור טיפול בחו"ל . לעיתים ייצוא פסולת יכול לחסוך כסף רב לעומת טיפול בארץ. עם זאת זה תהליך לא פשוט ובפועל אחד הקשיים העיקריים העומדים בפני חברות ומפעלים היא היכולת להנפיק היתרי ייצוא. תחום זה דורש ידע מקצועי והבנת תהליכים מקומיים ובינלאומיים. לחברתנו יש מגוון קשרים ושיתופי פעולה בחברות שונות בעולם ובאירופה העוסקות  בטיפול בבוצות, סולבנטים, סולבנטים מוכלרים, חומרים מתעשיית הפרמצבטיקה ועוד. קשרי העבודה שיצרנו והידע שצברנו מסייעים בהנגשת התחום לחברות ומפעלים המבקשים לפעול בשווקים בינלאומיים. בנוסף אנו פועלים בדרך המהירה והכלכלית ביותר להנפקת האישורים.

 

2.סקר וסיווג פסולות

על פי קטלוג הפסולות האירופאיEuropean Waste Catalogue - EWC, אמנת באזל, הספר הכתום ועוד.

בשנים האחרונות מפעלים בארץ נדרשים לעבוד עם אמנות בינלאומית, חשוב להיות בקיא ולהכיר את האמנות היטב . על ידי ייעוץ סביבתי נכון ניתן לקטלג את הפסולת שלך ובמקרים מסויימים לקבל אף הקלות מסויימות בהתייחסות אליה , למשל במיקרים של פרטי "מראה" בEWC.

3.סקרי שפכים

סקרי שפכים הם חלק מהותי מסיווג נכון. הסיווג משפיע על ההתנהלות הבטיחותית השוטפת במפעל וצורת הטיפול אחר כך. בייעוץ הסביבתי אנו פועלים למציאת הפיתרונות הטובים ביותר עבור השפכים שלכם תוך שמירה על עקרונות של ניהול נכון, הפחתת הזיהום לסביבה ומציאת פתרונות כלכליים ויעילים.

4.הנפקת אישור מנהל רוחבי עבור מפעלי טיפול בפסולת

חברת סוטוק היא חברה פורצת דרך בתחום והראשונה להנפיק את אישור המנהל הרוחבי בישראל. סוטוק פעלה בשיתוף פעולה מלא עם ממונה פסולת מסוכנת ממשרד הגנת הסביבה. בעבודה משותפת  בנינו את מבנה והנהלים לאישור מנהל רוחבי עבור חברת אקואויל. אקואויל היא חברה לטיפול בשפכים תעשייתיים, לפיכך לפני ההיתר הרוחבי נאלצה להנפיק מאות בקשות אישור מנהל פרטני כל שנה. אישורים אלה יצרו סרבול רב במערכת בשל בירוקרטיות וניירת. הנפקת האישור הרוחבי גרמה לחיסכון רב בזמן ואפשרה לחברה להתיעל ולהפנות את מירב המאמצים לטובת שיפורים והתיעלות נוספים בתחום.

 

5.הנפקת היתר רעלים וחידוש היתר רעלים.

כיום כל מוסד שיש ברשותו חומרים מסוכנים מריכוז וכמות מסויימת נדרש להנפקת היתרי רעלים ועמידה בדרישות חוק החומרים המסוכנים התשנ"ג 1993. אנו עובדים עם מגוון לקוחות בתעשייה לקבלת היתר רעלים לדוגמא חברות המשתמשות בחומרים מסוכנים, מובילות חומרים מסוכנים ומאחסונות חומרים מסוכנים. כמו כן אנו מספקים שירותי  ייעוץ סביבתי וליווי של הלקוח כדי לודא שאכן המפעל עומד בדרישות החוק והבטיחות לאחר קבלת ההיתר. ניתן לפנות אלינו לקבלת הדרכה ושירות בנושא זה.

6. דיווחי מפל"ס PRTR  ודו"חות ארובות.

המשרד להגנת הסביבה דורש דיווח שנתי ממגוון מפעלים וחקלאים בו הם מפרטים את כלל הפליטות שלהם במים, קרקע ואוויר. דיווחים אלה מצריכים היכרות עם דרישות החוק בהתאם לפליטות שיש במפעלכם. ייעוץ סביבתי מקצועי כולל מיפוי כלל הפליטות, כימות לאורך זמן ודיווח שוטף לרגולטור ובעלי עניין נוספים. אנו פועלים לשיפור מתמיד ומציאת פתרונות חדשניים לטיפול באתגרים הקיימים. אתם מוזמנים לפנות אלינו לייעוץ סביבתי בנושא זה למענה רחב ומקיף בנושא.

7.ייעוץ סביבתי והליווי מול הגופים הרגולטורים.

היכרות עם דרישות החוק אינה מספיקה. מפעלים רבים מתקשים לעקוב ולהבין אחר דרישות הרגולטור ולתרגמן לשפת מעשה. אנו מספקים שירותי ייעוץ סביבתי בתחומים רבים ועוזרים ללקוח לסגור את כל הקצוות. ניתן לפנות אלינו  בתהליכי הנפקת רישיונות לעסק, הכנסת תהליכים חדשים למפעל, אישור כיבוי אש, אישור מנהל, אישור פיקוד העורף ועוד.

ליצירת קשר לחצו כאן